Věda hrou aneb Hrátky s chemií a fyzikou
Dětský den v TMB
16. 6. 2018

Výstavy a akce

Co se vám vybaví, když se řekne fyzika a chemie? Pokud odpovíte, že úžasné vědecké obory, jste v sobotu 16. 6. 2018 od 10.00 do 18.00 srdečně zváni na náš dětský den. A pokud vás napadlo, že to jsou nudné a těžké školní předměty, jste zváni také.

Přesvědčíme vás, že i fyzika a chemie mohou být atraktivní a zábavné, nudit se rozhodně nebudete. Technické muzeum v Brně ve spolupráci s Úžasným divadlem fyziky ÚDiF a dalšími partnery připravilo celodenní porci pokusů, soutěží, ukázek a dalších aktivit.

Nabízíme malou ochutnávku:

Úžasné divadlo fyziky ÚDiF je společnost, která v popularizaci vědy patří k naší špičce. Možná jste se s nimi už setkali při jiných akcích. Pro náš dětský den si připravili létající show v kulisách zavěšených letadel a vrtulníků muzejní expozice. Neméně atraktivní bude i laserové bludiště a další aktivity.

Nejedno překvapení pro vás mají i chemici – studenti pod vedením odborných učitelů ze Střední průmyslové školy chemická a Fakulty chemické VUT. Možná se budete divit, kolik chemických sloučenin vás obklopuje a co se s nimi dá dělat. Některé pokusy si můžete vyzkoušet i doma, do jiných se raději sami nepouštějte a vychutnejte si je v podání profesionálů. Uvidíte, že tyhle studenty chemie opravdu baví.

Věda baví i lektorky ze společnosti, která to má přímo v názvu – Věda nás baví. Možná i vaše dítě chodí ve škole do stejnojmenného kroužku. Díky své specializaci na MŠ a 1. stupeň ZŠ zabaví i ty nejmenší děti.

Fyzika a chemie hýbe i světem zvířat. Nevěříte? Pak navštivte stanoviště ZOO Brno.

Máte rádi roboty?  Na stanovišti společnosti Technické kurzy s.r.o – Kurzy stavby a programování robotů ve spolupráci s katedrou technické a informační výchovy PdF MU vás naučí různé způsoby jejich programování.

Pokud by se některé pokusy nepovedly, jsou připraveni hasiči. Ale nebojte se, žádný jejich zásah určitě nebude potřeba. Hasičský záchranný sbor JMK s naších muzeem při dětských dnech dlouhodobě spolupracuje. Hasiči nejlépe vědí, že prevence je lepší než hašení problémů, nezapomeňte se zastavit i u nich. Procvičíte si věci a dozvíte se informace, které se vám mohou hodit.

Zajímavá stanoviště pro vás chystá i samotné muzeum. Seznámíte se s naším Metodickým centrem konzervace.  Toto konzervátorsko-restaurátorského pracoviště se zabývá ochranou movitého kulturního dědictví v ČR, především sbírek muzejní povahy, a poskytuje i metodickou podporu v této oblasti. Možná jste o něm už slyšeli v souvislosti se záchranou vzácných předmětů z vyhořelého slovenského hradu Krásna Hôrka. Kolegové z MCK vám představí některé metody, které ve své praxi používají, např. termokameru nebo elektrolýzu. Aktivity pro děti budou přichystané i v oblíbené Technické herně a Výtvarně technické dílně.

Na toto a mnohé další se můžete těšit v sobotu 16. 6. v hlavní budově Technického muzea v Brně. Akce je určena pro děti všech věkových kategorií. Každý by si tu měl něco najít. Třeba právě ve vašem dítěti dříme potenciál nadějného vědce. Přijďte ho k nám objevit a užít si pěkný den s hravou vědou.

Vstupné

Vstupné je podle běžného ceníku.

Upozornění

Z důvodu konání akce i ve venkovních prostorách není možné v době konání akce parkovat v areálu muzea. Děkujeme za pochopení.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/detsky-den-2018/