Detektivem na Šlakhamru
Akce pro rodiny s dětmi
4. 8. 2018

Výstavy a akce

Detektivem na Šlakhamru – akce pro rodiny s dětmi

Kde: Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou
Kdy: sobota 4. 8. 2018 od 10 do 17 hodin
Vstupné: plné 50,- Kč, snížené 25,- Kč

Je léto, lidé odjíždějí na dovolenou a odpočívají, ale zločinci ne. Jeden takový lump řádil na Šlakhamru. Naštěstí ale nebyl moc opatrný a zanechal po sobě spoustu důkazů. Tým detektivů už je mu na stopě. Jeho součástí se můžete stát i vy, když zavítáte v sobotu 4. srpna 2018 na Šlakhamr, památku v srdci Českomoravské vrchoviny. Malebné údolí řeky Sázavy s romantickým Šlakhamrem i nedaleký Žďár nad Sázavou s Muzeem nové generace a památkou UNESCO – kostelem na Zelené hoře, jsou ideálním cílem pro prázdninový výlet.

V sobotu 4. srpna vám ale nabídneme ještě více. Protože se muzeum snaží původní činnost a technologie svých technických památek co nejlépe přiblížit, bývají součástí našich akcí pro veřejnost ukázky původních řemesel. Nejinak tomu bude i při této akci na hamru. Kováři už chystají své nádobíčko, aby vám mohli předvést, co umí. Předvede se vám také samotný hamr, velké kladivo, poháněné vodou, které je jádrem tohoto památkového objektu. Není mnoho možností takový hamr vidět v činnosti.

Na děti opět čekají soutěžní stanoviště s úkoly, tentokrát inspirované prací detektivů a kriminalistů. Půjdeme po stopách zločinu a dozvíme se i něco o otiscích prstů, portrétu pachatele, zajištění stop a podobně. Připomeneme také slavné detektivy, které znáte z filmů či knih. Je vám sympatický ošuntělý Colombo, puntičkářský Poirot, všetečná slečna Marplová nebo tajemný Sherlock Holmes? Anebo preferujete někoho úplně jiného? Nechte se těmito postavami inspirovat, přibalte svůj postřeh a znalosti a vydejte se po stopách zločinu. Těšíme se na vás na Šlakhamru!

Fotky z podobné akce v roce 2017

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/detektivem-na-slakhamru/