Den s Městskou policií Brno a nejen s ní…
ale i s Technickým muzeem v Brně
28. 9. 2018 v areálu Dopravního hřiště Riviéra

Výstavy a akce

Technické muzeum v Brně přispěje svým programem při akci „Den s Městskou policií Brno a nejen s ní“ v pátek 28. 9. 2018 od 10.00 do 17.00 v areálu dopravní výchovy Riviéra, Bauerova 7, Brno.

Pro návštěvníky budou připraveny informační a interaktivní stany Městské policie Brno, Hasičského záchranné sboru JmK, Zdravotnické záchranné služby JmK, Policie ČR, Celní správy ČR a Armády ČR, dále např. policejní vozidla, člun jednotky poříční, hasičské zásahové vozidlo, sanitní vozidlo a další. K vidění bude i výstroj a výzbroj jednotlivých složek, kriminalistické metody, ukázky resuscitace, požární prevence.

Na venkovních plochách bude také ukázka polního ležení z období první světové války, airsoftová střelnice s replikami zbraní první světové války, armádní uniformy a výzbroj z období 1918 – 1938 či uniformy a vozidlo příslušníků Veřejné bezpečnosti z období socialismu.

V budově zámečku pak mohou návštěvníci zhlédnou výstavu „Historie četnictva od roku 1918“. Výstavu doplní informace o kriminalistických metodách u četnictva a další zajímavé informace. V průběhu dne bude probíhat prezentace jednotlivých oborů kriminalistiky u četnictva prostřednictvím aktivit pro dětské účastníky (ukázka daktyloskopie, trasologie či popisu pachatele), které doplní aktivity i pro dospělé návštěvníky (např. kvízy detektivové z filmu a knih, obory kriminalistiky).

V hale dopravního hřiště budou připravena interaktivní stanoviště celé řady spolupracujících organizací – workshopy, dětské dílničky, kvízy, dalekohledy – sledování oblohy, replika skafandru astronauta, malování na obličej, zábavné skládačky, vědecké aktivity, dopravní výchova, trenažér simulace nárazu vozidla, trenažér simulace otočení vozidla, a spousta další zábavy pro všechny generace.

Dynamické ukázky na venkovní ploše a vodní hladině:

  • 12.50 a 15.50 – záchrana tonoucího
  • 13.10 a 16.10 – psovod
  • 13.20 a 16.20 – součinnost jednotek při narušení veřejného pořádku

Pro děti je připravena soutěž o ceny.

Podrobný program (pdf)

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/den-s-mestskou-policii-brno-2018/