Den bezpečnosti: Záchranáři dětem
Akce pro rodiny s dětmi, BVV
1. 6. 2019

Výstavy a akce

V sobotu 1. června 2019 se na brněnském výstavišti uskuteční akce Den bezpečnosti: Záchranáři dětem, na níž se podílí i Technické muzeum v Brně, a to stanovištěm „Mladý závodník“ v pavilonu Z.

Stanoviště TMB – Mladý závodník

Brno je díky Masarykovu okruhu jedním ze středisek závodního sportu. Současná Velká cena České republiky je zařazená do světového seriálu závodů silničních motocyklů. V dlouhé minulosti Masarykova okruhu však nenajdeme pouze motorky, ale i nejrůznější závodní auta. S okruhem jsou spojena slavná jména jako Eliška Junková nebo Luis Chiron, bezpočet konkrétních automobilů a motocyklů, z nichž některé mohou návštěvníci vidět i v expozici Technického muzea v Brně, kde historii okruhu také připomínáme.

Na stanovišti Technického muzea v Brně v rámci akce Záchranáři dětem toto vše přiblížíme pro děti pochopitelnou a interaktivní formou. Stanoviště nese přiléhavý název „Mladý závodník“. Děti si budou moci zajezdit s autíčky na autodráze, v tvůrčí dílničce si vyrobit autíčko, nebo vyzkoušet si některý ze soutěžních úkolů: puzzle, hlavolam s tvarem okruhu, určování jeho parametrů nebo úkol na jemnou motoriku se šroubky a matičkami. A jako ukázku muzejních exponátů nabídneme možnost posadit se na originální motorku a vyfotit se „s větrem ve vlasech“. A protože závody jsou velice nebezpečné, je zde návaznost na téma akce zřejmá. Každý správný závodník totiž ví, že bezpečnost a dodržování pravidel jsou velmi důležité.

Zábava je na výstavišti připravena pro celou rodinu. Děti si v rámci celodenní akce vyzkouší třeba práci hasičů, policistů a zdravotníků. Připraveny jsou soutěže, výstava historické vojenské techniky, ukázky vojenské, požární a policejní techniky v akci. Policie ČR přiveze celou řadu techniky, kterou používá při svých zásazích, Městská policie Brno se bude věnovat zejména cyklistům. Na stanovišti Jihomoravských profesionálních hasičů si malí soutěžící vyzkouší na maketě hasičský zásah. Veškeré další informace najdete na webu BVV Den bezpečnosti: Záchranáři dětem.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/den-bezpecnosti-zachranari-detem/