Čas nezastavíš – ZRUŠENO!!!
Akce pro širokou veřejnost k ukončení výstavy Primky a jiná časoměrná zařízení ze sbírky Libora Hovorky
5. 2. 2022

Výstavy a akce

UPOZORNĚNÍ:

  • Rodinné odpoledne (12.00–17.00) bylo z důvodu masivního šíření covidu-19 ZRUŠENO
  • Komentované prohlídky pro limitovaný počet předem přihlášených návštěvníků (max. 20) se uskuteční.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Čas nezastavíš

Akce pro širokou veřejnost k ukončení výstavy Primky a jiná časoměrná zařízení ze sbírky Libora Hovorky

Kdy: sobota 5. února 2022
Kde: hlavní budova Technického muzea v Brně

Výstava unikátní sbírky hodin, hodinek a budíků nejen značky Prim Libora Hovorky se už nezadržitelně blíží ke konci. Týden před jejím ukončením, v sobotu 5. 2. 2022,  zde Technické muzeum v Brně připravilo akci pro širokou veřejnost.

Rodinné odpoledne – ZRUŠENO!!!

Na odpoledne od 12.00 do 17.00 připravili lektoři Technického muzea v Brně  pestrý program se soutěžemi a interaktivními stanovišti pro děti i dospělé.

V kvízu nahlédnete do historie měření času, budete poznávat známé brněnské hodiny, ze součástek si poskládáte hodiny, na děti čekají různé hry, skládačky, pexeso a podobné aktivity. Sami si vyzkoušíte jemnou práci s lupou a pinzetou.

Svou trpělivost a šikovnost pak budete moci srovnat s mistrem hodinářem Ivanem Kopeckým, který bude celé odpoledne předvádět praktické ukázky hodinářské práce, popř. provádět odborné konzultace. Společně s mistrem hodinářem jsme pro vás připravili několik soutěžních otázek, které položíme vždy po skončení komentované ukázky jeho práce (ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00).

Hodinářský mistr Ivan Kopecký se již více než třicet let věnuje opravám, restaurování, čištění a seřizování všech typů hodin, hodinových strojů a dalších mechanických strojků. Především pak věžních a kyvadlových hodin, ale i například hracích strojků jako jsou hřebíčkové hrací skřínky, polyfony a flašinety. Mimo jiné i některé z těch, které se nacházejí v expozicích Technického muzea v Brně.

Komentované prohlídky výstavy PRIMKY a jiná časoměrná zařízení ze sbírky Libora HovorkySE KONAJÍ

Součástí rozloučení s výstavou jsou i dvě autorské komentované prohlídky s Liborem Hovorkou, který zájemce provede sbírkou čítající více než 300 kusů časoměrných zařízení, z nichž cca 150 kusů představují náramkové hodinky. Prohlídky se uskuteční:

  • v pátek 4. 2. 2022 v 15.00
  • v sobotu 5. 2. 2022 v 10.30

Komentované prohlídky mají omezenou kapacitu 20 osob, zájemce prosíme, aby si nejpozději do 2. 2. 2022 zarezervovali místo e-mailem na adrese akce@tmbrno.cz a počkali na potvrzení.

Pojďte s námi nahlédnout do tajů času a vzhledem k tomu, že, jak píšeme v názvu akce „čas nezastavíš“, využijte příležitosti k návštěvě této jedinečné výstavy, která potrvá už jen do 13. 2. 2022.

Změna programu vyhrazena, akce se uskuteční v souladu s aktuálními protiepidemiologickými opatřeními. Sledujte aktuální situaci na www.tmbrno.cz.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/cas-nezastavis/